Kan ik gewoon reizen?
Als u zwanger bent, kunt u gerust op reis gaan. Vermijd wel gebieden waar malaria of gele koorts voorkomt. U heeft dan vaccinaties of medicijnen nodig en die middelen zijn niet altijd veilig tijdens de zwangerschap. Malaria verloopt bovendien ernstiger als u zwanger bent en geeft een kans op een miskraam of het overlijden van uw ongeboren kind. Vermijd ook gebieden zonder goede medische voorzieningen. Neem in ieder geval ruim voor u op reis gaat contact op met een reizigersvaccinatiebureau. Adressen zijn te vinden op www.lcr.nl. Of vraag advies aan uw huisarts of de GGD in uw regio.
Hoe kan ik infecties tijdens de reis voorkomen?
Laat u tijdig vaccineren, gebruik medicijnen die u worden aangeraden door het reizigersvaccinatiebureau volgens voorschrift en neem de maatregelen op pagina 4 en 6 in acht. Bescherm u ook tegen muggen en drink alleen gekookt water of water uit een nog niet eerder geopende fles. Voor meer informatie kunt u terecht bij de GGD in uw regio.
Mag ik het insectenwerende middel DEET gebruiken op reis?
Tijdens de zwangerschap kunt u DEET tot maximaal 30% gebruiken. Het beste is om zo min mogelijk DEET te gebruiken in het eerste trimester, door bijvoorbeeld zo veel mogelijk bedekkende kleding te dragen en DEET af te wassen zodra u weer in een muggenvrije ruimte komt. |